Kabel guide
        Colapse Skip Navigation Links.
   
 

ROLINE logo
Fiberkonverter 1000 Mbit
  • Konverterer STP til multimode
  • 1000 Mbit på fiberport
  • 1000 Mbit på kobber
  • Udvider netværk med optil 500 meter (50 / 125 µm)
  • Udvider netværk med optil 200 meter (62,5 / 125 µm)
  • Autodetektion af halv eller fuld duplex
  • LED status for netværksovervågning
Tekniske data
Fiber Konnektorer: LC
Fiberkabel: 62,5 / 125 µm eller 50 / 125 µm
TP port: STP
LED´s: Power, SFP, Link og Receive status for TP (kobber) port,
Link status for fiber port
Mål: 96 x 101x 25 mm
Strømforsyning (inklusiv): Adaptor 230 volt - 7,5 VDC / 1000 mA
 
Datablad
første vare
Manual
Vare nr. Leverandør nr.Type Obs.
307652630 Vis... 21.13.1069RC-1000SX/LC hjemtages-3dageEAN13 code: 7611990170043
click på ikonet for at kopiere.
 
For Mini GBIC modul - TP-link 100 Mbit SMF SC - TP-link 100 Mbit MMF SC - TP-link 1000 Mbit SMF SC - TP-link 1000 Mbit MMF SC - TP-link
100 Mbit ST - Roline 100 Mbit SC - Roline 1000 Mbit MMF LC - Roline For Mini GBIC modul - Roline PoE SC - 100 Mbit - Roline