Kabel guide
        Colapse Skip Navigation Links.
   
 

ROLINE logo
Fiber patchkabel, LC/LC Duplex - 50 µm OM4
OM4 fiber er en 50μm laser-optimeret fiber med udvidet båndbredde. Det primære område for OM4 er at forbedre ydeevne for eksisterende 1 og 10Gbit/s applikationer såvel som fremtidige 40 og 100Gbit/s systemer. OM4 fiber understøtter Ethernet, Fibre Channel og OIF applikationer med stor rækkevidde op imod 550 meter ved 10 Gbit/s.
Tekniske data
Multimode: 50 / 125 µm
Fiber: 2.0 x 6 mm
Stik 1: 2 x LC
Stik 2: 2 x LC
Farve: Lilla
 
Datablad
første vare
Mere info
 
LC/LC Duplex - "Low-Loss", lang arm LC/LC Duplex - "Flex" LC/LC Duplex - "Low-Loss" LC/LC Duplex - Roline LC/LC Duplex - Value LC/SC Duplex - Roline LC/SC Duplex - Value LC/ST Duplex