Kabel guide
        Colapse Skip Navigation Links.
   
 

ROLINE logo
MPO modul - 12 x LC
MPO (multi-fiber push-on) Cabling System er en løsning der er nem at bruge. Den er baseret på et high-density-stik og et fiberkabel med 12 fibre. Den præfabrikerede MPO kabel kan afsluttes i andre typer af konnektorer, men som regel afsluttes der i LC konnektorer og danner hermed et såkaldt Fan-Out kabel. Mellem 2 MPO moduler kan der anvendes et Trunk kabel og Trunk kabler kan samlet eller forbindes til Fan-Out kabler via MPO koblere (Dobbelt hun adaptere)

Tekniske data
Stik 1: 12 x LC
Stik 2: MPO
 
Datablad
første vare
19" panel
Vare nr. Leverandør nr.Obs.
307665870 Vis... 21.17.0348hjemtages-3dageEAN13 code: 7611990119943
click på ikonet for at kopiere.
 
MPO dobbelt hun adapter MPO OM3 Fan-Out kabel MPO modul - 12 x LC MPO OM3 trunk kabel