Kabel guide
        Colapse Skip Navigation Links.
   
 

ROLINE logo
Fiber patchkabel, LC/LC Duplex - 50 µm OM5

OM5 fiber er en 50μm laser-optimeret fiber med udvidet båndbredde.

OM5 fiber understøtter Ethernet, Fibre Channel og OIF applikationer med stor rækkevidde op imod 150 meter ved 100 Gbit/s.

Tekniske data
Multimode: 50 / 125 µm
Fiber: 2.0 x 6 mm
Stik 1: 2 x LC
Stik 2: 2 x LC
Farve: Grøn
 
Datablad
første vare
 
LC/LC Duplex